TM3B156M016CBA
Mfr.Part #
TM3B156M016CBA
Description
CAP TANT 15UF 20% 16V 1411
Depth :
2.8mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
15μF
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.794mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Voltage - Rated :
16V
Length :
3.5052mm
Max Operating Temperature :
125°C