TM3B686K004LBA
Mfr.Part #
TM3B686K004LBA
Description
CAP TANT 68UF 10% 4V 1411
Voltage - Rated :
4V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Length :
3.5052mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.9mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
68µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Depth :
2.8mm
Published :
Width :
2.794mm