TM3B686K004HBA
Mfr.Part #
TM3B686K004HBA
Description
CAP TANT 68UF 10% 4V 1411
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Capacitance :
68µF
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Depth :
2.8mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
REACH SVHC :
Unknown
Length :
3.5mm
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
4V