TM3B686K004EBA
Mfr.Part #
TM3B686K004EBA
Description
CAP TANT 68UF 10% 4V 1411
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.8mm
Capacitance :
68µF
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Width :
2.794mm
Height :
1.9mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4V
Length :
3.5052mm