TM3B686K004CBA
Mfr.Part #
TM3B686K004CBA
Description
CAP TANT 68UF 10% 4V 1411
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated DC :
4V
Type :
Molded
Dissipation Factor :
6 %
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4V
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Weight :
65.005457mg
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Leakage Current :
2.7μA
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.8mm
Length :
3.5mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
68µF
Ripple Current :
210mA
Width :
2.8mm
Tolerance :
±10%