TM3B685M020HBA
Mfr.Part #
TM3B685M020HBA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 20V 1411
Length :
3.5052mm
Published :
Height :
1.9mm
Width :
2.794mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
6.8μF
Depth :
2.8mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm