TM3B685M020EBA
Mfr.Part #
TM3B685M020EBA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 20V 1411
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Length :
3.5052mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
6.8μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Height :
1.9mm
Voltage - Rated :
20V
Width :
2.794mm