TM3B685M020CBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3B685M020CBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 20V 1411
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Type :
Molded
Mount :
Surface Mount
Height :
1.9mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
2.794mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
B
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Depth :
2.8mm
Feature :
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
6.8μF
Voltage - Rated :
20V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.5052mm