TM3B685M016HBA
Mfr.Part #
TM3B685M016HBA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 1411
Voltage - Rated :
16V
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
6.8μF
Tolerance :
±20%
Length :
3.5052mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Depth :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
1.9mm
Width :
2.794mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C