TM3B685M016EBA
Mfr.Part #
TM3B685M016EBA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 1411
B
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
6.8μF
Tolerance :
±20%
Published :
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated :
16V
Depth :
2.8mm
Height :
1.9mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.794mm
Length :
3.5052mm