TM3B685M016CBA
Mfr.Part #
TM3B685M016CBA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6.8μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Depth :
2.8mm
Tolerance :
±20%
Width :
2.794mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Length :
3.5052mm