TM3B685K020HBA
Mfr.Part #
TM3B685K020HBA
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 1411
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Number of Terminations :
2
Length :
3.5mm
Polarity :
POLARIZED
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Pbfree Code :
yes
REACH SVHC :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Capacitance :
6.8μF
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
20V
Depth :
2.8mm
Height :
1.9mm