TM3B685K020EBA
Mfr.Part #
TM3B685K020EBA
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 1411
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Length :
3.5052mm
Depth :
2.8mm
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6.8μF
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Width :
2.794mm
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Published :
Voltage - Rated :
20V
Height :
1.9mm