TM3B685K020CBA
Mfr.Part #
TM3B685K020CBA
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated DC :
20V
Length :
3.5mm
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.9mm
Published :
Width :
2.794mm
Manufacturer Size Code :
B
Case Code (Imperial) :
Depth :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
Dissipation Factor :
6 %
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
65.005457mg
Capacitance :
3.3μF
Voltage - Rated :
20V
Ripple Current :
180mA
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Leakage Current :
1.4µA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%