TM3B685K016EBA
Mfr.Part #
TM3B685K016EBA
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1411
Tantalum Capacitors
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
6.8μF
Depth :
2.8mm
Length :
3.5052mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.9mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
16V
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Width :
2.794mm