TM3B476M6R3EBA
Mfr.Part #
TM3B476M6R3EBA
Description
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Width :
2.794mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Height :
1.9mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Depth :
2.8mm
Length :
3.5052mm