TM3B475M016LBA
Mfr.Part #
TM3B475M016LBA
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1411
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
4.7μF
Width :
2.794mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Depth :
2.8mm
Voltage - Rated :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9Ohm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Length :
3.5052mm