TM3B475M016HBA
Mfr.Part #
TM3B475M016HBA
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1411
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
16V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.794mm
Length :
3.5052mm
Capacitance :
4.7μF
Depth :
2.8mm