TM3B475M016CBA
Mfr.Part #
TM3B475M016CBA
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1411
Width :
2.794mm
Height :
1.9mm
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9Ohm
Capacitance :
4.7μF
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5052mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm