TM3B475K016EBA
Mfr.Part #
TM3B475K016EBA
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
4.7μF
Height :
1.9mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9Ohm
Published :
Depth :
2.8mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.794mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5052mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C