TM3B336M6R3CBA
Mfr.Part #
TM3B336M6R3CBA
Description
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 1411
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Voltage - Rated :
6.3V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.8mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Published :
Length :
3.5052mm
Height :
1.9mm
Width :
2.794mm