TM3B336K6R3LBA
Mfr.Part #
TM3B336K6R3LBA
Description
CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1411
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.9mm
Width :
2.794mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Depth :
2.8mm
Length :
3.5052mm