TM3B336K6R3HBA
Mfr.Part #
TM3B336K6R3HBA
Description
CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1411
Depth :
2.8mm
Capacitance :
33μF
Published :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Voltage - Rated :
6.3V
Length :
3.5052mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Height :
1.9mm
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.794mm