TM3B336K6R3CBA
Mfr.Part #
TM3B336K6R3CBA
Description
CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Depth :
2.8mm
Weight :
65.005457mg
Height :
1.9mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
33μF
Molded
Case Code (Metric) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
6.3V
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ripple Current :
210mA
Width :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Leakage Current :
2µA
Length :
3.5mm
Dissipation Factor :
6 %
Min Operating Temperature :
-55°C