TM3B335M020HBA
Mfr.Part #
TM3B335M020HBA
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 20V 1411
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.5052mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Depth :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Capacitance :
3.3μF
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Width :
2.794mm