TM3B335M020EBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3B335M020EBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 20V 1411
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Type :
Molded
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
3.3μF
Feature :
High Reliability
Manufacturer Size Code :
B
Length :
3.5052mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±20%
Width :
2.794mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Depth :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
20V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm