TM3B335M016EBA
Mfr.Part #
TM3B335M016EBA
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 16V 1411
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.9mm
Depth :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.794mm
Capacitance :
3.3μF
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Length :
3.5052mm
Voltage - Rated :
16V