TM3B335K020LBA
Mfr.Part #
TM3B335K020LBA
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411
Length :
3.5052mm
Height :
1.9mm
Depth :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated :
20V
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Width :
2.794mm
Capacitance :
3.3μF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C