TM3B335K020HBA
Mfr.Part #
TM3B335K020HBA
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
3.3μF
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Width :
2.794mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Length :
3.5052mm
Height :
1.9mm
Depth :
2.8mm
Voltage - Rated :
20V