TM3B335K020EBA
Mfr.Part #
TM3B335K020EBA
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411
Voltage - Rated :
20V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height :
1.9mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5052mm
Capacitance :
3.3μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
2.8mm
Width :
2.794mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C