TM3B335K020CBA
Mfr.Part #
TM3B335K020CBA
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated DC :
20V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.9mm
Termination :
SMD/SMT
Depth :
2.8mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Leakage Current :
500nA
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
20V
Weight :
65.005457mg
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Length :
3.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Width :
2.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
Dissipation Factor :
6 %
Ripple Current :
160mA
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Capacitance :
3.3μF