TM3B226M016LBA
Mfr.Part #
TM3B226M016LBA
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 1411
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
22µF
Height :
1.9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Length :
3.5052mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Depth :
2.8mm
Width :
2.794mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm