TM3B226M016EBA
Mfr.Part #
TM3B226M016EBA
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 1411
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Manufacturer Size Code :
B
Width :
2.794mm
Depth :
2.8mm
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Type :
Molded
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
16V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.9mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Length :
3.5052mm
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm