TM3B226K016HBA
Mfr.Part #
TM3B226K016HBA
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 1411
Stock
18
In Stock :
18
Tantalum Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Length :
3.5mm
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
16V
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Number of Terminations :
2
REACH SVHC :
Unknown
Depth :
2.8mm
Feature :
High Reliability
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Published :
2014
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Polarity :
POLARIZED
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±10%