TM3B226K016CBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3B226K016CBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 1411
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Manufacturer Size Code :
B
Capacitance :
22µF
JESD-609 Code :
e3
Published :
Pbfree Code :
yes
Depth :
2.8mm
Packaging :
Bulk
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.9mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Dissipation Factor :
6 %
Length :
3.5mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Feature :
High Reliability
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Leakage Current :
3.5μA
Polarity :
POLARIZED
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Ripple Current :
210mA