ROX500300MFKF5
Mfr.Part #
ROX500300MFKF5
Description
RES 300M OHM 1% 16W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
16W
Resistance :
300mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ROX500300MFKF5
Vishay / Dale ROX500300MFKF5
300MOhms, 16W, Metal Oxide Film,