ROX500100MFKF5
Mfr.Part #
ROX500100MFKF5
Description
RES 100M OHM 1% 16W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Not Applicable
Power Rating :
16W
Resistance :
100mOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
230°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
16W
Datasheets
ROX500100MFKF5
Vishay / Dale ROX500100MFKF5
Through Hole 100MOhms, 16W, Metal Oxide Film,