ROX500100KKKF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX500100KKKF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 10% 16W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Oxide Film
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Resistance :
100kOhms
Published :
Power (Watts) :
16W
Supplier Device Package :
Series :
ROX
Datasheets
ROX500100KKKF5
Vishay / Dale ROX500100KKKF5
100kOhms, 16W, Metal Oxide Film,