ROX50010M0FHF5
Mfr.Part #
ROX50010M0FHF5
Description
RES 10M OHM 1% 16W AXIAL
Power (Watts) :
16W
Voltage - Rated :
37.5kV
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
10MOhms
Termination :
Axial
Power Rating :
16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
128.27mm
Max Operating Temperature :
180°C
Supplier Device Package :
Lead Diameter :
810 μm
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX50010M0FHF5
Vishay / Dale ROX50010M0FHF5
10MOhms, 16W, Metal Oxide Film,