ROX50010M0FKEM
Mfr.Part #
ROX50010M0FKEM
Description
RES 10M OHM 1% 16W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
10MOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
16W
Package / Case :
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Datasheets
ROX50010M0FKEM
Vishay / Dale ROX50010M0FKEM
10MOhms, 16W, Metal Oxide Film,