ROX50010K0KNF5
Mfr.Part #
ROX50010K0KNF5
Description
RES 10K OHM 10% 16W AXIAL
Resistance :
10kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Power (Watts) :
16W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX50010K0KNF5
Vishay / Dale ROX50010K0KNF5
10kOhms, 16W, Metal Oxide Film,