ROX500100MFNF5
Mfr.Part #
ROX500100MFNF5
Description
RES 100M OHM 1% 16W AXIAL
Resistance :
100mOhms
Power (Watts) :
16W
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX500100MFNF5
Vishay / Dale ROX500100MFNF5
100MOhms, 16W, Metal Oxide Film,