ROX500100MFHF5
Mfr.Part #
ROX500100MFHF5
Description
RES 100M OHM 1% 16W AXIAL
Resistance :
100mOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Power (Watts) :
16W
Datasheets
ROX500100MFHF5
Vishay / Dale ROX500100MFHF5
100MOhms, 16W, Metal Oxide Film,