ROX500100MJNF5
Mfr.Part #
ROX500100MJNF5
Description
RES 100M OHM 5% 16W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
16W
Resistance :
100mOhms
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
ROX500100MJNF5
Vishay / Dale ROX500100MJNF5
100MOhms, 16W, Metal Oxide Film,