ROX50010K0FKF5
Mfr.Part #
ROX50010K0FKF5
Description
RES 10K OHM 1% 16W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
16W
Resistance :
10kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX50010K0FKF5
Vishay / Dale ROX50010K0FKF5
10kOhms, 16W, Metal Oxide Film,