ROX50020M0FKF5Y
Mfr.Part #
ROX50020M0FKF5Y
Description
RES 20M OHM 1% 16W AXIAL
Resistance :
20mOhms
Series :
ROX
Mount :
Through Hole
Length :
134.62mm
Power (Watts) :
16W
Power Rating :
16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Diameter :
8.38mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Not Applicable
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Max Operating Temperature :
230°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
ROX50020M0FKF5Y
Vishay / Dale ROX50020M0FKF5Y
Through Hole 20MOhms, 16W, Metal Oxide Film,