ROX50020M0FKF5
Mfr.Part #
ROX50020M0FKF5
Description
RES 20M OHM 1% 16W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Axial
Published :
Resistance :
20mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
16W
Datasheets
ROX50020M0FKF5
Vishay / Dale ROX50020M0FKF5
20MOhms, 16W, Metal Oxide Film,