ROX5001M40JKF5
Mfr.Part #
ROX5001M40JKF5
Description
RES 1.4M OHM 5% 16W AXIAL
Resistance :
1.4MOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
16W
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Datasheets
ROX5001M40JKF5
Vishay / Dale ROX5001M40JKF5
1.4MOhms, 16W, Metal Oxide Film,