ROX50015M0JNF5
Mfr.Part #
ROX50015M0JNF5
Description
RES 15M OHM 5% 16W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
16W
Resistance :
15mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX50015M0JNF5
Vishay / Dale ROX50015M0JNF5
15MOhms, 16W, Metal Oxide Film,