ME40A2403C01
Mfr.Part #
ME40A2403C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 41W
Product Category :
Height :
1.3 in
Product Type :
Wall Mount AC Adapters
Product Category :
Wall Mount AC Adapters
Series :
ME40 - Level VI
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Brand :
Condor / SL Power
Connector Type :
Barrel Connector
Output Power :
40 W
Width :
2.2 in
Length :
3.8 in
RoHS :
Details
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Number of Outputs :
1 Output
Mounting Style :
Wall Mount
SL Power
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 70 C
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Efficiency :
Level VI
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC